لاغری سریع(آب کردن چربی)شکم و پهلو

Weight-Loss

چاقی شکم اشاره به وجود چربی اضافی در ناحیه شکم دارد. چاقی شکم معمولاً با توجه به اندازه دور شکم تعیین می شود که در مردان اندازه ۴۰ اینچ و بیشتر از آن و در زنان اندازه ۳۵ اینچ و بیشتر از آن نشان دهنده چاقی شکم فرد است.

عمل جراحی شکم یا آبدومیناپلاستی می تواند شکم شما را با آب کردن شکم و حذف چربی اضافی و بافت شل شده آن و نیز سفت کردن عضلات دیواره شکم صاف نماید. این عمل جراحی همچنین می تواند تمام یا بخشی از علائم کشیدگی ایجاد شده در قسمت پایین شکم را بر طرف کند. از این روش درمانی لاغری موضعی پس از بارداری و کاهش زیاد وزن یا در مواقعی که عضلات شکم شل شده و باعث وارد شدن آسیب به ظاهر فرد می شود استفاده می شود. اکثر افراد پس از عمل جراحی زیبایی شکم بهبود در وضعیت ظاهری و افزایش اعتماد به نفس را گزارش کرده اند.

کلینیک سیب سرخ ارائه دهنده انواع روش های لاغری شکم و پهلو میباشد. پزشکان کلینیک با معاینه شما بهترین روش با کمترین عوارض و درد و سریعترین زمان ممکن برای دستیابی به تناسب اندام را برای شما در نظر میگیرند.

هدف از فعالیت پزشکان در کلینیک سیب سرخ کمک به دستیابی به بهترین نتایج و ساده کردن انجام عمل جراحی و راحت کردن آن برای بیماران تا حد ممکن می باشد.

علت و دلایل

دلایل چاقی شکم و پهلو و تجمع چربی در آن به شرح زیر هستند:

تاثیرات ژنتیک: مسائل ژنتیک دارای نقش با اهمیت در احتمال چاق شدن شما دارد.

تاثیرات روان شناسی: بعضی محققان اعتقاد دارند که هر فرد دارای یک وزن مشخص است که بدن در برابر تغییرات ایجاد شده در این وزن مقاومت از خود نشان می دهد. علاوه بر این افراد در سنین، جنسیت و اندازه بدن یکسان اغلب دارای نسبت های متابولیک متفاوت هستند.

مقدار مصرف غذا و ناهنجاری های مربوط به آن: اگر شما به مقدار زیاد غذا مصرف می کنید و بطور خاص غذاهایی مصرف می کنید که میزان چربی و کالری آنها بالا است، می توانید به چاقی مفرط مبتلا شوید. چاقی همچنین می تواند در نتیجه مشکلات غذا خوردن برای فرد ایجاد شود.

سبک زندگی: اگر سبک زندگی شما بی تحرک است، شما در معرض ریسک بالای ابتلا به چاقی قرار دارید. در این حالت اگر شما در زمان کودکی یا نوجوانی اضافه وزن داشته اید، احتمال ابتلای شما به چاقی در زمان بزرگسالی بیشتر خواهد بود.

راه ها و روش های درمان

weight-loss-tips

پزشکان کلینیک سیب سرخ بهترین روش درمانی برای لاغری و آب کردن شکم را با توجه به شرایطی که دارید برای شما مشخص می کنند. بعضی از روش های درمانی قابل استفاده در این حالت به شرح زیر هستند:

آبدومیناپلاستی کامل: در این حالت علاوه بر شکاف ایجاد شده در بخش زیر شکم، یک شکاف اطراف ناف فرد ایجاد می شود. به این ترتیب امکان برداشتن پوست اضافی و سفت کردن عضلات برای لاغری شکم وجود خواهد داشت و از عمل لیپوساکشن می توان برای بهبود ظاهر شکم استفاده کرد. این عمل جراحی پوست شکم را از بالای ناحیه ناف تا بخش پایین شکم که به خاطر بارداری، مسائل ژنتیک یا چاقی شل شده بر می دارد و باعث بهبود ظاهر و لاغری شکم می شود.

آبدومیناپلاستی مینی: در این حالت یک شکاف در ناحیه زیر شکم ایجاد شده و طول این شکاف می تواند از چند اینچ تا کل ناحیه شکم را در بر گیرد. از طریق این شکاف، جراح می تواند پوست اضافی را برداشت، عضلات شل شده را سفت کند و احتمالاً از لیپوساکشن برای اصلاح بیشتر ناحیه مورد نظر استفاده کند. افراد ایده آل برای استفاده از این روش لاغری سریع شکم افرادی هستند که دچار سستی و جلو افتادگی شکم در قسمت زیر ناف هستند. آبدومناپلاستی مینی معمولاً به افرادی پیشنهاد می شود که شکم آنها دارای ظاهر مناسب است، اما آنها نمی توانند با بهره گیری از رژیم لاغری سریع و تمرین های ورزشی به اهداف زیبایی مورد نظر در ارتباط با وضعیت شکم خود دست پیدا کنند.

آبدومیناپلاستی توسعه یافته یا آبدومیناپلاستی کشیدن پوست پهلو به سمت بالا: اگر شما دارای پوست اضافی در قسمت پهلوها یا لگن هستید، شکاف های ایجاد شده برای آبدومیناپلاستی می تواند طولانی تر باشند تا به این ترتیب بتوان مشکل را درمان کرد. این روش درمانی یکی از اولین روش های طراحی شده برای بر طرف کردن پوست اضافی پس از کاهش زیاد وزن یا بارداری است. در این تکنیک از یک لایه عمیق تر در بافت بدن استفاده می شود تا به این ترتیب بتوان از ترمیم ایجاد شده در این حالت حمایت کرده و نتایج حاصل از درمان را حفظ نمود. این روش درمانی شامل بالا زدن پوست جلوی شکم و انتقال پوست آویزان شده به پهلو به منظور بهبود ظاهر این ناحیه از بدن است. شما می توانید تاثیر جمع کردن پوست در قسمت های جانبی دور کمر و بالا کشیدن آن را به صورت حالتی در نظر بگیرید که یک جفت شلوار بر روی هم پوشیده باشید.

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز برخلاف دیگر روش های آب کردن چربی شکم و پهلوها، کاملا غیر تهاجمی است. لیزر لیپولیز بی خطر، موثر و مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکاست؛ ولی مهمترین بخش این است که موثر است. عمل لیزر لیپولیز برای لاغری شکم به رغم بی خطر، بدون درد و سالم بودن طبیعی هم به نظر می رسد و می توانید به سرعت نتایج آن را مشاهده کنید. اگر چه بهترین نتایج را با یک دوره درمان ۸ جلسه ای بدست می آورید ولی بیشتر افراد فقط به ۱-۲ جلسه نیاز دارند مراجعان مرد و زن دریافته اند نقاط مشکل داری مانند پهلوها، شکم و باسن که کاهش اندازه آن ها مشکل است را می توان به طور کاملا قابل ملاحظه ای درمان کرد. نتایج قابل مشاهده تقریبا فوری هستند هر چند به طور متوسط بیشتر افراد از بین رفتن نهایی چربی ها را حدود ۱-۳ ماه بعد مشاهده خواهند کرد.

لیپوساکشن

 فاکتورهای مهم تاثیرگذار بر موفقیت درمان لاغری شکم با استفاده از روش لیپوساکشن شکم عبارتند از: مقدار و موقعیت چربی شکم، سابقه افزایش و کاهش وزن، سابقه بارداری، سن و جنسیت بیمار.

به هر حال سن بیمار یک فاکتور مهم در موفقیت درمان لپیوساکشن برای لاغری شکم محسوب نمی شود. بعضی از راضی ترین بیماران انجام دهنده عمل لیپوساکشن خانم هایی هستند که سن آنها بیشتر از ۶۰ سال بوده است. در زنان مسن که وضعیت بدنی آنها سالم است، لیپوساکشن می تواند وضعیت چاقی شکم را با کمترین ریسک و ناراحتی درمان کند. همچنین در این حالت هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت پس از درمان وجود ندارد. در این حالت به بیماران توصیه می شود در رختخواب نمانده و به جای آن اطراف خانه خود راه بروند یا خانه را برای یک پیاده روی کوتاه در بعد از ظهر روز انجام عمل جراحی ترک کنند. این انتظار وجود دارد که بیمار حداقل روزی یک یا دو بار از صبحگاه پس از روز انجام عمل جراحی دوش بگیرند. لیپوساکشن شکم و سایر عمل های جراحی داخل شکم خطرناک نیستند. به هر حال سایر فاکتورهای خطر که می توانند بر ایمنی نسبی و نتایج زیبایی نهایی لیپوساکشن شکم تاثیر گذار باشند عبارتند از: عمل جراحی قبلی شکم، استفاده از روش درمانی لاپروسکوپی در ناحیه شکم.

مزوتراپی به دلیل خطرات کم و هزینه مقرون به صرفه ای که دارد، نسبت به جراحی و داروهای خوراکی ترجیح داده می شود. به دلیل سوزن های بسیار ریزی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد روش دردناکی نیست، تزریقات عمیق نیستند و تنها به لایه میانی پوست نفوذ می کنند و چیزی که فرد احساس می کند بیشتر شبیه یک خراش کوچک با ناراحتی خفیف است. برای لاغری شکم و پهلو، معمولابه ۴ تا ۷ جلسه درمانی ( تزریق) در فاصله زمانی ۲ تا ۴ هفته نیاز است. کبودی جزئی، ورم و علائم تزریق همه خیلی زود از بین می رود. عفونت، آلرژی، جای زخم یا اختلالات رنگدانه ای به ندرت پیش می آید.

 لیپوماتیک

برای استفاده از روش درمانی لاغری لیپوماتیک آزمایش های لازم را ۱۰ روز قبل از درمان انجام دهید. در این زمان لازم است که مصرف داروهای مسکن غیر استروئید (مثل ایبو پروفن، مفنامیک اسید، دیکلوفناک، ناپروکسین، ژلوفن و سلکوکسیب) آسپرین و نیز مصرف نوشیدنی های الکلی ۱۰ روز قبل از درمان متوقف شود. بعد از عمل جراحی اطراف ناحیه شکم و پهلو بهتر است برای ۴ یا ۵ روز از لباس های نخی استفاده شود و پس از بستن سوراخ های ایجاد شده، از گن های مخصوص لیپوماتیک برای یک ماه و نیم استفاده گردد.

پس از انجام عمل لیپوماتیک مقدار زیادی آب بنوشید و لازم است هر دو ساعت یک لیوان آب در این زمان نوشیده شود. همچنین لازم است هر ۳ یا ۴ روز پس از عمل لیپوماتیک با پزشک خود ملاقات کنید. پس از عمل نباید برای یک ماه غذاهای شور و چرب مصرف کنید. همچنین لازم است از مصرف داروهای ذکر شده فوق برای یک هفته پس از عمل جراحی نیز اجتناب نمایید.

پس از کاهش درد شما می توانید رانندگی کنید (معمولاً پس از ۳ تا ۵ روز) و دو هفته پس از درمان امکان مسافرت کردن برای شما وجود خواهد داشت. به خاطر اینکه بیش از ۸۰ درصد چربی برداشته شده با احتمال بسیار زیاد برگشت پذیر نیستند، در صورتی که شما به مصرف بیش از حد غذا یا عادت های بد متابولیک خود ادامه دهید، ممکن است سایر نقاط بدن شما دچار افزایش چربی شود

کرایولیپولیز

درمان کرایولیپولیز به یک دوره درمان (متشکل از چندین جلسه) نیاز ندارد. بسته به ضخامت چربی و اهداف شخصی فرد، ممکن است فریز کردن چربی یک بار دیگر در همان ناحیه تکرار شود ولی چنین چیزی ضروری نیست. اگر تصمیم دارید چربی یک ناحیه را بیشتر کاهش دهید باید حدود ۴۵-۶۰ روز بین جلسات منتظر بمانید. چنین چیزی بدین منظور است که برای سنجیدن تاثیرگذاری درمان اولیه زمان کافی لحاظ شود. ممکن است مشاهده تغییرات به سرعت یعنی سه هفته بعد از درمان شروع شود ولی فرد

هزینه و قیمت

هزینه جراحی شکم برای برداشتن بافت چربی هر پزشک و در هر شهر متفاوت است و تکنیک استفاده شده برای درمان بر روی این هزینه تاثیر دارد. به خاطر اینکه روش آبدومیناپلاستی یک جراحی انتخابی است، موسسات بیمه هزینه های مربوط به این روش درمانی لاغری شکم را پوشش نمی دهند. به هر حال بسیاری از جراحان از طرح های تامین مالی خاص برای ایجاد امکان پرداخت هزینه های درمان برای بیماران خود استفاده می کنند.

به این پست امتیاز دهید.
لاغری سریع(آب کردن چربی)شکم و پهلو
۴ از ۱ رای