زیبایی بینی با تزریق ژل (بدون عمل جراحی)

human-nose

در کلینیک سیب سرخ از روش های غیر جراحی بینی برای بهبود ظاهر بینی (رینوپلاستی غیر جراحی) استفاده می شود. رینوپلاستی یکی از رایج ترین روش های درمانی زیبایی است، اما بسیاری از بیماران درباره عوارض جانبی و نتایج زیبایی غیر موفقیت آمیز آن نگران هستند. به هر حال رینوپلاستی  یا زیبایی بینی بدون عمل جراحی یک روش درمانی بی خطر و غیر تهاجمی جایگزین برای رینوپلاستی قدیمی می باشد. گاهی اوقات این روش درمانی فقط به ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد، زیرا در این حالت فقط از تزریق ژل و تزریق چربی به بینی برای عمل بینی بدون جراحی و تغییر ظاهر بینی استفاده می شود.

به دنبال انجام یک مشاوره جامع در کلینیک سیب سرخ درباره زیبایی ظاهری بینی و مشکلات مربوط به عدم تناسب آن، پزشکان ما به شما پیشنهاد می دهند از روش زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل به عنوان یک روش مناسب برای دستیابی به نتایج بهتر جهت بهبود زیبایی بینی در صورت خود استفاده کنید.

کلینیک سیب سرخ از تکنیک های بسیار تخصصی و سفارشی برای بازیابی و بهبود مشکلات ظاهری بینی استفاده می کند. تزریق ژل های ماندگار برای دستیابی به ظاهری زیبا و نتایج بلند مدت در ارتباط با اصلاح ظاهر بینی بیمار میباشد.

افراد مناسب برای استفاده از روش درمانی رینوپلاستی غیر جراحی

کسانی برای استفاده از روش زیبایی بینی بدون جراحی مناسب هستند که دارای شرایط زیر باشند:

  • بینی آنها کمی انحراف داشته باشد
  • افراد دارای بینی کوچک که ظاهر بینی آنها نیاز به اصلاح دارد
  • بینی های قلاب مانند که نیاز به صاف شدن دارند
  • افرادی که برآمدگی پشت بینی کمی دارند.
  • مواردی که افتادگی ملایم یا خفیف روی سر بینی وجود دارد
  • افرادی که بینی آنها پس از جراحی رینوپلاستی نیاز به اصلاح دارد
  • مواردی که به ارتفاع، ساختار و سر بینی بزرگتری نسبت به بینی خود نیاز دارند.

چگونگی انجام روش درمانی رینوپلاستی غیر جراحی

زیبایی بینی با تزریق ژل شامل مراحل اصلی زیر است:

قبل از درمان: از مواد بی حسی موضعی بر روی بینی ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از شروع درمان استفاده می شود.

در طول درمان: مقدار کمی از پر کننده های پوستی به محل تزریق شده و موقعیت آنها بطور دقیق در زیر پوست تنظیم می شود. به این ترتیب می توان کنترل کامل بر ظاهر و زیبایی ایجاد شده در طول درمان داشت. پزشک در ادامه محل تزریق ژل بینی را ماساژ می دهد تا به این ترتیب بتواند ظاهر بینی شما را با توجه به نیازهای درمانی اصلاح نماید. در طول درمان، شما کاملاً بیدار و هوشیار هستید. در این زمان معمولاً یک آینه در اختیار شما قرار داده می شود تا با استفاده از آن شما بتوانید درمان انجام شده را مشاهده کرده و کنترل نمایید.

پس از درمان: پس از درمان لازم است از دست زدن یا بکار بردن مواد آرایشی بر روی ناحیه درمان شده تا ۶ ساعت خودداری کنید تا به این ترتیب بتوان از ایجاد عفونت در محل درمان جلوگیری کرد. در این مرحله لازم است توصیه های پزشک بطور کامل رعایت شود.

نتایج حاصل از این روش درمانی رفع فرورفتگی بینی با ژل بلافاصله پس از درمان مشاهده می شود و می تواند ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری داشته باشد. به خاطر اینکه نتایج ایجاد شده موقت هستند، شما می توانید تغییرات ایجاد شده در ظاهر صورت خود را با گذشت زمان اصلاح نمایید و به این ترتیب همواره یک ظاهر عادی و طبیعی داشته باشید.

اصلاح ظاهر بینی بدون عمل جراحی یک انتخاب منحصر به فرد برای افرادی است که  بینی آن ها کمی مشکل دارد. برای مثال در این زمینه می توان از برآمدگی، افتادگی سر بینی، انحراف بینی یا بینی های قوز دار نام برد. این روش همچنین یک راهکار عالی برای کسانی است که قبلاً از عمل جراحی رینوپلاستی قدیمی استفاده کرده اند، اما هم اکنون از نتایج حاصل از این درمان بطور کامل راضی نیستند. به این ترتیب رینوپلاستی غیر جراحی اغلب می تواند اشکالات ظاهری بینی و علائم زخم و جراحت باقی مانده از جراحی های قبلی را درمان کند و برای این کار نیازی به قرار گرفتن بیمار در معرض ریسک انجام عمل جراحی رینوپلاستی اصلاحی نیست.

ژل پر کننده پوست چیست؟

ژل های پر کننده پوست موادی هستند که بطور گسترده برای اصلاح جای زخم، چین و چروک، و سایر مشکلات ظاهری پوست برای افراد متقاضی مورد استفاده قرار می گیرند. این ژل ها اغلب یک نوع بافت نرم هستند که برای تزریق ژل در پوست جهت بهبود و اصلاح ظاهر آن طراحی شده اند. معمولاً، این ژل ها از چند نوع ماده اولیه مصنوعی، انسانی، و طبیعی ساخته می شوند و با توجه به سطح استفاده دارای استانداردهای مختلف می باشند.

چه نوع ژل پر کننده ای برای تغییر شکل بینی استفاده می شود؟

رایج ترین نوع پر کننده های پوستی مورد استفاده برای تغییر شکل و زیبایی بینی، ژل های حاوی اسید هیالورونیک (همچون رستیلان و ژودرم) و ژل های حاوی ریز دانه های کلسیم (رادیس) می باشند.

هیالورونیک اسید

یکی از مواد طبیعی که دارای کاربرد فراوان در ساخت ژل های پر کننده پوست است، اسید هیالورونیک می باشد. این ماده در کل بدن انسان و نیز اکثر ارگانیزم های زنده دیگر موجود است. این ماده دارای کارکردهای متنوع می باشد که شامل افزایش قابلیت ارتجاع پوست و افزایش حجم آن است و می تواند یک ظاهر جوان و شاداب برای پوست ایجاد کند. برای مثال رستیلان و ژودرم ژل های ارتریل غیر حیوانی ساخته شده از اسید هیالورونیک هستند که در آزمایشگاه ساخته می شوند. این نوع ژل ها هیچگونه ساختار حیوانی یا انسانی ندارند (DNA) و دارای بیشترین ایمنی در بین تمام پر کننده های پوستی رایج در بازار هستند. علاوه بر این، ژل های ساخته شده از اسید هیالورونیک تنها موردی است که امکان بازگشت نتایج حاصل از درمان با آن وجود دارد. استفاده از این محصولات برای اصلاح چین و چروک پوست مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است و در سایر حوزه ها بطور تایید نشده مورد استفاده قرار می گیرند.

رادیس

رادیس یک نوع محصول مصنوعی ساخته شده از ریزدانه های هیدروکسی آپاتیت کلسیم (CaHA) است که در محلول ریکسی متیل سلولز سدیم قرار داده می شود. این ژل یک پر کننده مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است که برای تزریق به پوست با حداقل سطح تهاجم استفاده می شود. تزریق این محصول به پوست می تواند اصلاحات فوری برای ظاهر آن به همراه داشته باشد. علاوه بر این برای انجام این تزریق نیازی به تست حساسیت وجود ندارد. رادیس به عنوان یک چارچوب در زیر پوست عمل می کند و می تواند ساختار لازم را در محل تزریق ایجاد کند و تولید کلاژن طبیعی را تحریک نماید. نتایج حاصل از بررسی های کلینیکی نشان می دهد نتایج این روش درمانی ممکن است برای مدت یک سال یا بیشتر در اکثر موارد درمان، دوام و ماندگاری داشته باشند.

دوره ریکاوری

در زیبایی بینی بدون عمل جراحی نیازی به استراحت یا ریکاوری پس از درمان وجود ندارد و در صورت نیاز، این دوره زمانی بسیار کوتاه است. در حقیقت، اکثر بیماران می توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود باز گردند و فعالیت های روزمره خود را مجدداً شروع کنند. در این دوره هیچ ورم، درد یا کبودی در بیمار مشاهده نمی شود. به هر حال، لازم است از عینک آفتابی یا کرم های ضد آفتاب برای اجتناب از قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید برای مدت حداقل دو هفته پس از درمان استفاده شود.

نتایج و مدت دوام و ماندگاری این روش

نتایج این روش درمانی برای مدت ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری و دوام دارد. به هر حال لازم است از یک برنامه درمانی منظم برای حفظ نتایج حاصل از این روش درمانی استفاده شود. به هر حال نتایج این روش درمانی طولانی مدت هستند، اما دائمی نیستند و به این ترتیب این امکان در اختیار افراد متقاضی قرار دارد که بتوانند در صورت تمایل ظاهر و وضعیت پوست خود را اصلاح نمایید.

هزینه و قیمت

هزینه تزریق ژل بستگی به نوع ژل پر کننده مورد استفاده برای درمان دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است