برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی:نحوه،قیمت و عوارض

397x268xc180523ea724b61a1a394f04c5c8a62f.jpg.pagespeed.ic.k-bjP4B1AJ

برجسته بودن گونه و حجیم بودن آن همیشه علامت جوانی و سلامت فرد در جامعه بوده است. با افزایش سن، فرد ممکن است بخشی از حجم گونه ها و قابلیت ارتجاع پوست خود را از دست بدهد. این شرایط باعث می شود چشم ها و گونه ها فرو رفته به نظر رسیده و گونه ها حالت افتاده پیدا کنند. به این ترتیب خطوط لبخند عمیق تر شده و یک ظاهر خسته برای صورت فرد ایجاد می شود. هدف از حجیم کردن گونه و گونه گذاری (که امکان انجام آن در این کلینیک تحت بی هوشی عمومی وجود دارد) شکل دادن دقیق زوایای صورت و بازیابی حجم از دست رفته گونه به خاطر افزایش سن بیمار است.

روش درمانی تزریق فیلر ( ژل ) می تواند یک روش سریع و موثر برای افزایش حجم گونه باشد. حجم اضافه شده به گونه ها در تزریق ژل گونه می تواند ظاهر صورت را جوان تر و متوازن تر کند. این روش یک راهکار سریع است که می تواند تاثیرات فوری بر وضعیت بیمار داشته باشد. همچنین این روش بدون ورم و دوره ریکاوری است و کبودی ناشی از انجام عمل جراحی را به همراه ندارد.

روش تزریق چربی گونه نیز به مانند جراحی زیبایی پروتز گونه می تواند برای هر دوی اهداف کاهش تاثیرات سنی برای افراد مسن و نیز در بیماران جوان برای بهبود تناسب گونه و افزایش توازن آن با سایر اعضای صورت مورد استفاده قرار گیرد. روش گونه گذاری بدون جراحی باعث تناسب گونه با سایر اجزای صورت می گردد و با افزایش سن کاهش پیدا کرده و دچار مشکل میشود، گونه گذاری یا برجسته کردن گونه برای کاهش تاثیرات سنی همچنین تاثیرات مثبت بر بازیابی تناسب گونه با سایر اجزای صورت دارد.

بنابراین می توان گفت گونه گذاری با تزریق چربی با جایگزینی حجم از بین رفته گونه ها یکی از مهمترین مسائلی است که هنگام جوان سازی صورت باید مورد توجه قرار گیرد. در صورتی که اندازه گونه ها به مقدار کافی نباشد، صورت فرد ممکن است صاف به نظر برسد. به این ترتیب با گونه گذاری و حجیم کردن گونه ها می توان ظاهر طبیعی و جوان صورت را مجدداً بازیابی کرد و خطوط و منحنی های لازم را بر روی صورت ایجاد نمود. علاوه بر این، بخش میانی گونه می تواند از پلک پایین حمایت کند و به همین خاطر در بسیاری از موارد پروتز گونه ها می تواند گودی زیر چشم ها را نیز بهبود بخشد. روش های مختلفی برای کاشت گونه صورت وجود دارد که در ادامه به بررسی روشهای کاشت گونه بدون جراحی می پردازیم.

تزریق ژل و چربی

امروزه انواع مختلفی از ژل ها و پر کننده ها برای برجسته کردن گونه وجود دارند که امکان تزریق ژل به گونه ها وجود دارد. استفاده از این ژل ها از پر کاربردترین روش های مورد استفاده برای جایگزینی اندازه و حجم از بین رفته و بزرگ کردن گونه ها است. در فرآیند برجسته سازی گونه با تزریق ژل مقدار ژل مورد نیاز برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به مقدار حجم از بین رفته و اندازه گونه مورد نظر بیمار دارد.

تزریق چربی از بدن خود بیمار یکی دیگر از روش های گونه گذاری بدون جراحی است که تاثیرات مثبت بر اندازه گونه ها دارد. روش تزریق چربی در گونه برای برجسته کردن گونه نسبتاً ساده در اطاق عمل با استفاده از بی حسی موضعی یا در کلینیک تحت بی هوشی عمومی انجام می شود. تزریق چربی گونه  مزایای زیادی دارد چراکه در طی آن از چربی بدن خود فرد استفاده می شود. با این حال در مقایسه با تزریق ژل، تزریق چربی ممکن است منجر به کبودی های طولانی مدت شود.

در بسیاری از موارد استفاده از این روش برجسته کردن گونه می تواند نتایج بسیار بلند مدت در ارتباط با افزایش حجم گونه برای افراد متقاضی به همراه داشته باشد. به هر حال بعضی فاکتورها و متغیرهای خاص بر نتایج این روش درمانی برای برجسته کردن لب نیز تاثیرگذار هستند و به این ترتیب برای ایجاد تاثیرات بلند مدت مورد نظر بیمار ممکن است نیاز به تکرار درمان وجود داشته باشد.

علاوه بر این در این رابطه بعضی از پر کننده های قابل تزریق تجاری نیز برای گونه گذاری بدون جراحی وجود دارند که تزریق آنها می تواند حجیم کردن مطمئن را در نواحی مختلف صورت بیمار انجام دهد. نتایج حاص از استفاده از تزریق چربی گونه و پر کننده ها و ژل های پوستی می تواند از چند ماه تا یک سال یا بیشتر دوام و ماندگاری داشته باشد و ماندگاری این نتایج بستگی به پر کننده انتخاب شده و محل تزریق آن دارد. تزریق ژل گونه را می توان به سادگی در یک کلینیک انجام داد یا برای این کار از اطاق عمل در هنگام نیاز به انجام درمان های اضافی بر روی بیمار استفاده کرد.

ریکاوری پس از گونه گذاری

پس از عمل گونه گذاری، اکثر بیماران با ناراحتی محدود به همراه ورم، کبودی و بی حسی موقت در نواحی درمان شده مواجه می شوند. در این حالت همه دردها و ناراحتی های احتمالی باید به سرعت و به سادگی با مصرف دارو کنترل شوند.

بلافاصله پس از درمان کاشت گونه ممکن است حرکت دادن دهان برای بیمار دشوار باشد و بیماران در این زمان بطور موقت با مشکل در ارتباط با لبخند زدن و صحبت کردن مواجه می شوند. در صورتی که برای درمان شکاف هایی در داخل دهان شما ایجاد شده باشد، لازم است برای چند روز از رژیم غذایی نرم جهت بهبود مناسب پس از درمان استفاده شود.

اکثر بیماران می توانند پس از حدود یک هفته بعد از برجسته سازی گونه به فعالیت های عادی و شغلی خود باز گردند. به هر حال لازم است بیمار از انجام فعالیت های شدید و هر فعالیتی که با تماس یا فشار به گونه همراه است، برای مدت حداقل سه هفته خودداری نماید.

عوارض و خطرات

عوارض برجسته سازی گونه درمانی نادر است و معمولاً هنگامی که درمان توسط یک جراح پلاستیک متخصص انجام شود، در سطح حداقل قرار دارد. به هر حال باید توجه کرد که همه انواع جراحی ها دارای سطوح مشخصی از ریسک است و عوارض پروتز گونه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما معمولا در روش کاشت گونه صورت به دلیل امکان جرکت پروتزها ، میزان این عوارض کمتر است.

هزینه و قیمت

ارقام ذکر شده درباره هزینه تزریق ژل و هزینه تزریق چربی گونه معمولاً سایر هزینه های درمان همچون هزینه استفاده از تجهیزات درمانی یا بی هوشی بیمار را پوشش نمی دهد. در صورت نیاز شما می توانید از اطلاعات کامل درباره قیمت تزریق ژل گونه و  هزینه درمان و انتخاب های تامین مالی در جلسه مشاوره با پزشک مطلع شوید.

جمع هزینه روش های گونه‌ گذاری می تواند با توجه به ناحیه محل سکونت شما در کشور، میزان درمان مورد نیاز و نیازهای خاص مورد نظر بیمار متفاوت باشد. با توجه به اینکه عمل گونه گذاری یک روش درمانی زیبایی محسوب می شود، هزینه این درمان معمولاً تحت پوشش بیمه های خدمات درمانی نیست.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است