کاشت موی طبیعی سر: هزینه و روش های پیوند مو

banner

کاشت موی طبیعی روشی است که در آن مو از پشت و طرفین پوست سر (ناحیه اهدا کننده) گرفته می شود و به نواحی کم پشت یا طاس جلو، بالا یا فرق سر پیوند زده می شود. وقتی کاشت مو به اتمام رسید نتایج آن دائمی و برای تمام مدت زندگی ماندگاری خواهد داشت.

تمامی روش های جراحی ترمیم مو جدید بر اساس این مفهوم هستند که طبیعی ترین نتایج زمانی بدست می آید که مو به صورت مجزا به صورت واحدهای فولیکولی گرفته و انتقال داده شود. واحدهای فولیکولی دسته های کوچک 1 الی 4 تار مویی هستند که در پوست سر تمامی افراد بوجود می آیند. برداشتن این واحدها از ناحیه اهدا کننده به مهارت قابل توجه و قدرت قضاوت تیزهوشانه ای نیاز است. در این کلینیک سیب سرخ، عمل کاشت مو توسط پزشکان با تجربه و حرفه ای و با استفاده از بهترین روش ها با توجه به نیازهای هر فرد صورت می گیرد. در ادامه به معرفی روش های کاشت موی FIT (به این روش FUE نیز می گویند) خواهیم پرداخت.

روش کاشت مویی که در کلینیک سیب سرخ انجام می دهیم هیچ جای زخمی باقی نمی گذارد، بیماران تقریبا دردی را حس نمی کنند، نتایج سریع و به شکلی کاملا طبیعی خواهد بود و بیماران نیاز به استراحت در منزل نداشت و روز بعد از کاشت مو می توانند به سرکار خود بازگردند، همچنین در روش استفاده شده در این کلینیک محدودیت فعالیت پس از درمان، کمتر خواهد بود. در ادامه روش درمانی کلینیک را شرح خواهیم داد.

روش

در ادامه انواع روش های کاشت موی طبیعی شامل FIT، FUT و روش ترکیبی معرفی می شوند.

نمونه مقالات دکتر مقامی

 

812316956_69282

FIT، FUT

برای بدست آوردن واحدهای فولیکولی از ناحیه اهدا کننده دو روش اصلی وجود دارد، در روش قدیمی تر FUT، یک نوار باریک و بلند از ناحیه اهدا کننده جدا می شود و در زیر میکروسکوپ به واحدهای فولیکولی تقسیم می شود، اما در روش دیگری که کاشت مو FIT (فیت) نام دارد، واحدهای فولیکولی تک تک به صورت مستقیم از پوست سر جدا می شوند.

وقتی واحدهای فولیکولی جدا شدند، مراحل بعدی کاشت موی طبیعی در هر دو روش اساسا مشابه است. در ناحیه دریافت کننده بین صدها تا هزاران ناحیه (سوراخ هایی به اندازه سوزن)ایجاد می شود تا گرافت ها پیوند زده شوند. پس از ایجاد محل های دریافت گرافت، گرافت های واحد فولیکولی در آنها قرار داده می شود.

روش ترکیبی

کاشت موی سر به روش ترکیبی طی دو روز متوالی انجام می شود، و در هر روز یک منطقه از قمست های مورد نظر پیوند را دریافت می کند، بدین صورت حداکثر تراکم در سریعترین زمان ممکن حاصل می شود.

یکی از مزایای کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی استفاده بهینه از بانک موی سر می باشد. در روش ترکیبی با استفاده از هر دو روز FIT و FUT می توان 80 الی 100 درصد نواحی طاس سر را پوشش داده و تراکم موها را تا حد طبیعی افزایش داد. در این روش می توان 2 تا 3 برابر آنچه تا کنون امکان پذیر بود، گرافیت مو برای بیماران پیوند زد. برداشت به شیوه FUT از منطقه ای از سر که ریزش ندارد برداشته می شود تا بعد از کاشت مو، موهای کاشته شده دچار ریزش نشوند. روش ترکیبی برای افرادی مناسب است که تراکم زیاد مو را در مدت زمان کوتاه و خیلی سریع می خواهند. در روش کاشت موی ترکیبی، موهای با کیفیت در قسمت جلوی سر و موهایی که کیفیت کمتری دارند در قسمتهای بالا و پشت سر پیوند زده می شوند. این روش به پزشک این امکان را می دهد که نتایج طبیعی را برای بیمار ایجاد کند.

در هر سه روش کاشت موی ذکر شده، 2 الی 3 ماه پس از جلسه ی درمان موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند و پس از گذشت یکسال مو به به طور کامل رشد خواهند کرد.

مراحل

عمل کاشت مو در کلیینیک سیب سرخ در عرض یک روز و به صورت سرپایی انجام می شود. همان روزی که کاشت مو برای شما انجام می شود می توانید به خانه برگردید. کاشت مو بصورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهای که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو ( که حدود 3-8 ساعت طول می کشد ) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته شده . بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند.

1

در جلسه مشاوره اولیه کاشت و پیوند مو ، شما و پزشک در مورد جزئیات اهداف کاشت مو به توافق نهایی می رسید و پزشک با استفاده از قلم جراحی نواحی درمان، محل خط مو و شکل آن را برای شما تعیین می کند.

مرحله بعدی آماده سازی ناحیه اهدا کننده و جدا کردن مو از این محل با استفاده از یکی از دو روش اشاره شده در بالا است. در روش FUT، پرستار برای بی حس کردن ناحیه اهدا کننده از بیحسی استفاده می کند و تضمین می کند که در طول جداسازی مو از ناحیه اهدا کننده دردی را احساس نخواهید کرد. سپس پزشک نواری از بافت ناحیه اهدا کننده در پشت و طرفین سر جدا می کند. وقتی که مو از ناحیه اهدا کننده جدا شد ( در روش FUT)، پزشک این ناحیه را بخیه می زند، این ناحیه بطور کامل زیر موها را پنهان می شود.

 2

 وقتی بافت اهدا کننده جدا شد، کادر درمانی کلینیک سیب سرخ واحدهای فولیکولی را برای پیوند آماده می کنند. در طول این مدت، بیماران می توانند استراحت کنند. تیم کارآزموده این کلینیک نوارهای اهداکننده را به واحدهای فولیکولی مو تقسیم می کند. هر واحد فولیکولی شامل ا الی 4 فولیکول مو است.

 3

 وقتی فولیکول ها تقسیم و برای پیوند آماده شدند، نواحی دریافت کننده با استفاده از بی حسی موضعی، بیحس می شود.

پزشک سپس برش های کوچکی برای هر کدام از واحدهای فولیکولی در پوست سر شما ایجاد می کند. توجه دقیق به محل، زاویه و عمق هر واحد اهمیت بسزایی دارد، زیرا خط موی و نتایج طبیعی را تضمین می کند. سپس پزشک، از تیم جراحی کاشت مو می خواهد تا واحدهای فولیکولی مجزا را در نواحی دریافت کننده قرار می دهند.

ما واحدهای فولیکولی یک یا دو تار مویی را در جلو (نزدیک خط رویش مو) و واحدهای فولکولی سه یا چهار تارمویی را در پشت خط موی بازسازی شده قرار می دهیم تا تراکم و پوشش نواحی در حال طاس شدن را بیشینه کنیم. این روش نتایجی را عرضه می کند که خط موی زیبا و طبیعی را ارائه می کند و در عین حال پوشش و تراکم را حداکثر می سازد.

 4

 وقتی عمل جراحی کاشت مو کامل شد، پزشک دستورالعمل هایی در مورد نحوه مراقبت از موهای کاشته شده ، داروهای مورد نیاز برای خواب و رفع دردی که ممکن است احساس کنید را تجویز می کند.

بهترین روش

یکی از مهمترین سئوالات مراجعه کنندگان به کلینیک این است که باید از کدام روش استفاده کنند. به طور کلی بهترین روش کاشت مو دو جلسه FUT با فاصله یکسال و یا اجرای روش ترکیبی است، زیرا در کاشت مو به روش FUT زمان عمل کوتاهتر است و بانک موی بیمار کمتر تخریب می شود و در نتیجه کاشت مو طبیعی تر خواهد شد و تراکم های بالاتری را می توان بدست آورد. به طور کلی ملاحظات زیر در انتخاب روش مورد نظر باید مد نظر قرار داد:

 • اگر بیمار به دلیل نگاری از باقیماندن خط بخیه در روش FUT یا هر دلیل دیگری تمایل به استفاده از این روش نداشته باشد، پزشک روش FIT را توصیه می کند.
 • اگر بیمار نمی خواهد موهایش تراشیده شود (در روش ترکیبی موهای بیمار تراشیده می شود) می تواند از روش FUT استفاده کند.
 • اگر کاشت مو در نواحی مثل کاشت ابرو، ریش و سبیل انجام می شود، به مقدار کمی مو نیاز می باشد. در این حالت معمولا از روش FIT استفاده می شود.
 • اگر به دلیل کافی نبودن بانک موی سر، برداست مو از بدن صورت گیرد، معمولا روش FIT انجام می شود.افرادی که قسمت جلوی سر آنها خالی شده است و خط موی جلوی سر آنها وجود ندارد، کاندید مناسب کاشت مو به روش FUT هستند، در واقع بدلیل ظرافتهای خاصی که در کاشت نسبت به FIT می توان ایجاد کرد، طراحی خط مو و کاشت جلوی سر بهتر است به روش FUT انجام شود. اگر در یک جلسه مقدار زیادی مو باید پیوند زده شود، FUT یا روش ترکیبی بیشتر از FIT جواب می دهد و تراکم بالاتری را می تواند ایجاد کند.

کاشت مو یک راه حل مطمئن و ایمن برای افرادی است که به هر دلیلی موی خود را از دست داده اند. انواع روش ها در این کلینیک انجام می شود که پزشک با توجه به شرایط و اهداف مورد نظر بیمار، بهترین روش کاشت مو را برای وی انجام می دهد. طول درمان کوتاه می باشد و نیازمند به جلسات درمانی متعدد نمی باشد. این موها قابل رشد هستند و ماندگاری دائمی دارند.

نتایج و روند رشد مو

l

از مقایسه روش های کاشت مو به این نتیجه می رسیم که در صورتی که از دستورالعمل های پس از عمل به دقت پیروی کنید، کاشت مو پس از چند روز به سختی قابل تشخیص است و پس از هفت تا ده روز اول تقریبا غیرقابل تشخیص است. در زمان جراحی کاشت مو به بیمارن دارویی برای ورم داده می شود، اما بعضی از افراد پس از عمل ورمی را در پیشانی احساس می کنند که تا دور چشم و برآمدگی بینی امتداد پیدا می کند. در صورت بروز ورم، در اکثر مواقع تا پایان هفته اول، تورم از بین می رود.

مویی که به تازگی کاشته شده است در حدود 10 هفته رشد می کند. این مو را می توان پس از شش ماه شانه کرد و در اغلب موارد، در عرض یک سال به طور کامل رشد پیدا می کند. در چند ماه اول پس از جراحی مو، قبل از اینکه موی جدید شروع به رشد کند، ممکن است موی اصلی شما کمی دچار ریزش می شود و ناحیه ای که تحت درمان کاشت مو قرار گرفته موقتا کم پشت به نظر می رسد. این اتفاق گذرا است و وقتی موی جدید شروع به رشد کرد، اصلاح می شود و نباید موجب نگرانی فرد شود.

کاشت مو در جای زخم و بخیه

کاشت مو در جای زخم و بخیه یکی از محبوب ترین ابزارها برای ترمیم جای زخم می باشد. این روش درمانی در کلینیک سیب سرخ شامل برداشت مو از بدن یا سر و قرار دادن آن در بافت جای زخم یا بخیه است.

برخی از خانم ها یا آقایان روی سر خود جای زخم یا بخیه دارند. ممکن است به خاطر یک تصادف، انجام عمل جراحی ، جای قسمت بریده شده از پوست سر طی عمل پیوند مو در گذشته ، یا ابتلا به برخی بیماری های خاص ، قسمت خاصی از سر مو نداشته باشد. بیمارانی با این شرایط که به کلینیک کاشت مو مراجع میکنند به دنبال این هستند که بدانند آیا می توانند با کاشت مو در محل جای زخم یا بخیه این مشکل را حل کنند ؟ در اکثر موارد جواب مثبت است . کلینیک سیب سرخ تا به حال این کار را برای تعداد زیادی از مراجعه کنندگان انجام داده است.

تصمیم در مورد اینکه ایا کاشت مو در جای زخم و بخیه برای شخص مناسب است یا نه به چند فاکتور بستگی دارد :

1- ضخامت بافت پوست در محل جای زخم یا بخیه : گاهی اوقات بافت پوست در جای زخم بسیار ضخیم است و این بافت پوستی ضخیم مانع از رشد موها در این محل می شود. البته از تکنیک های مختلفی برای بهبود وضعیت پوست در این حالت می توان استفاده کرد تا احتمال موفقیت پیوند فولیکولهای مو در این نواحی را افزایش داد. به طور مثال می توان با تزریق استروئید در محل ، ضخامت پوست را کاهش داد یا قبل از پیوند فولیکول های مو در محل مقداری از سطح پوست را برداشت تا از ضخامت آن کم شود.

2-  نازک بودن بافت پوست در محل جای زخم یا بخیه : ممکن است به نظرتان عجیب بیاید اما نازک بودن بیش از حد پوست در محل جای زخم نیز می تواند باعث عدم موفقیت پیوند مو شود. در اصطلاح پزشکی به این حالت آتروفی میگویند به این معنا که بافت پوستی تحلیل رفته ، نازک شده و ضعیف است . در برخی موارد پوست سر در محل جای زخم یا بخیه تا حدی دچار آتروفی شده است که قادر به دریافت فولیکول های مو نیست. در موارد کاشت مو در این نواحی نیز از تکنیک هایی برای تقویت فولیکول های پیوند زده به پوست و کمک به رشد آن ها استفاده می شود، البته پیوند مو در برخی از موارد که دچار آتروفی شدید هستند بسیار چالش برانگیز است.

3- میزان وجود جریان خون در محل جای زخم یا بخیه : قبل از این که در جای زخم و بخیه پیوند مو ایجاد شود ، پزشکان کلینیک سیب سرخ معمولا میزان وجود گردش خون در این ناحیه را ارزیابی می کنند . گاهی اوقات پس از ایجاد شدن زخمی بر روی پوست ، میزان جریان خون در آن ناحیه کاهش میابد که در این صورت احتمال موفق بودن پیوند مو در این ناحیه کمتر خواهد بود. در این موارد نیز تکنیک هایی مانند استفاده از محلول ماینوکسیدل قبل و بعد از کاشت مو برای افزایش جریان خون استفاده می شود.
در مجموع  تجربه این کلینیک نشان داده است که کاشت مو در جای زخم و بخیه بسیار موفقیت آمیز است و اکثر بیماران ار نتایج این عمل راضی هستند و پس از کاشت مو ، جای زخم و بخیه پوشش پیدا می کند و مشخص نیست . انجام این عمل نیازمند داشتن تجربه بسیار بالا و مهارت درپنهان سازی جای زخم از طریق کاشت مو به بهترین شیوه ممکن است. پزشکان کلینیک سیب سرخ معمولا تا حد ممکن تعداد گرافت های کمتری با فاصله بیشتر بین گرافت ها ، در محل جای زخم پیوند می زنند و مدت زمان بین جلسات درمانی را برای نظارت بهتر به روند درمان افزایش می دهند و سپس بررسی می کنند که آیا نیاز به جلسات بیشتر هست یا نه ... ملاحظات دیگری نیز در هنگام کاشت مو انجام می شود . توجه به تمامی این موارد بری رسیدن به بهترین نتایج و بالا بردن میزان موفقیت پیوند مو بسیار مهم است .

اقدامات قبل از کاشت مو

قبل از آنکه براي انجام عمل کاشت مو اقدام کنيد، لازم است به توصیه های قبل از کاشت مو دقت کنید و آمادگي‌هاي قبلي لازم براي اين عمل را داشته باشيد.

 • صبح روز عمل، حمام کنید و موی سر را کاملاً با شامپوی روزانه خود بشویید. از اسپری، ژل مو یا مواد حالت‌دهنده مو استفاده نکنید. اگر از کلاه‌گیس استفاده می‌کنید، قبل از شستن سر با شامپو، آن را بردارید و تا زمان انجام عمل هم روی سر نگذارید.
 • لباس‌های گشاد و راحتی بپوشید که هنگام پوشیدن آن‌ها لازم نباشد بر روی سر کشیده شود؛ زیرا این کار باعث جابه‌جا شدن پانسمان روی سر و آسیب‌دیدگی گرافت‌های مو بلافاصله بعد از عمل می‌شود.
 • لطفاً در روز انجام عمل از مصرف هرگونه عطر یا ادکلن خودداری کنید.
 • صبح روز عمل، صبحانه خود را میل کنید. اگر قرار است عمل شما بعدازظهر انجام شود، قبل از مراجعه به مطب یک ناهار سبک میل کنید.
 • در روز انجام عمل، از مصرف قهوه و نوشیدنی‌های حاوی کافئین خودداری کنید. این مواد می‌تواند باعث افزایش خونریزی و حساسیت شما نسبت به داروهایی شود که در هنگام عمل مصرف می‌کنید.
 • در هنگام انجام عمل، داروهایی به شما داده می‌شود که ممکن است باعث خواب‌آلودگی شما شود و نتوانید خودتان بعد از عمل رانندگی کنید؛ بنابراین یک نفر را همراه خود داشته باشید که بتواند تا مقصد مورد نظرتان رانندگی کند.
 • لطفاً در روز عمل از همراه آوردن وسایل قیمتی از جمله لپ‌تاپ به مطب خودداری کنید.
 • هنگام ترک مطب و رفتن به منزل، یک بانداژ پانسمان روی سر شما وجود دارد که با یک دستمال پوشانده می‌شود تا قابل دیدن نباشد. این بانداژ باید قبل از دوش گرفتن در صبح روز بعد از عمل برداشته شود. بعد از اولین حمام، دیگر نیازی به بانداژ نخواهد بود.

مراقبت و نگهداری

بیماران باید از دستورالعمل های مراقبت بعد از کاشت مو هم پیروی کنند تا بهبودی بهینه و رشد موها بعد از کاشت مو تضمین شود. در ادامه نکاتی در این مورد عرضه می شود:

 • شب پس از عمل و چند شب بعد: در حین خواب سر خود را بالاتر قرار دهید.
 • صبح روز پس از عمل: جدا کردن پیشانی بند، دوش گرفتن و سه بار شامپو زدن پوست سر (نحوه شامپو زدن به شما آموزش داده می شود).
 • از روز دوم تا ششمین روز بعد از کاشت مو: روزی دو بار دوش بگیرید.
 • یک هفته پس از عمل: به آرامی پوست سر خود را شامپو کنید.
 • 10 روز بعد: گرافت ها دائمی هستند، بنابراین می توانید مراقبت از سر و شامپو کردن را مانند قبل از عمل انجام دهید.
 • تا دو هفته پس از عمل: از استعمال دخانیات جلوگیری کنید.
 • هنگامی که در معرض نور شدید خورشید هستید: کلاه به سر بگذارید و پس از دو هفته کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر را مورد استفاده قرار دهید.
 • سه هفته پس از عمل: می توانید موی خود را کوتاه کنید.
 • چهار هفته پس از عمل: می توانید موی خود را رنگ کنید.
 • برای چندین هفته پس از کاشت مو: از انجام ورزش های قدرتی خودداری کنید.

سوالات رایج

از جمله سوالات رایج کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • آیا زنان نیز می توانند عمل کاشت مو انجام دهند؟

خانم ها نیز مانند مردان می توانند برای پرپشت شدن مو ، عمل کاشت موی طبیعی و زنده را انجام دهند. آنها اغلب در بالای جمجمه خود دچار کم پشتی مو می شوند. با کاشت مو، این ناحیه پرپشت تر می شود.

 • قبل از جراحی چه اقداماتی را باید انجام دهم؟

ما به شما توصیه می کنیم که شب قبل از عمل به خوبی استراحت کنید، مصرف دخانیات را محدود کنید و صبحانه سالمی بخورید. از شما درخواست می شود تا چند روز قبل از عمل آسپرین مصرف نکنید. دستورالعمل های دیگر را پزشک یا کادر پزشکی براساس سابقه پزشکی شخصی شما، برایتان تعیین می کنند.

 • میزان ماندگاری موی کاشته شده چقدر است؟

برای اغلب بیماران، موی کاشته شده در عمل برای همیشه ماندگار خواهد بود. در بعضی از موارد، درصد کمی از موی کاشته شده با افزایش سن بیمار دچار ریزش می شود.

 • آیا جراحی کاشت مو دردناک است؟

به بیماران بیحسی موضعی و داروهای دیگر عرضه می شود تا میزان درد یا ناراحتی که در طول یا پس از جراحی تجربه می کنید به صفر برسد. در صورت نیاز، برای بیماران داروهایی را تجویز می کنیم. اما بسیاری از بیماران پس از عمل کاشت مو به هیچ دارویی نیازنخواهند داشت.

 • برای پوشاندن حدود 6 سانتیمتر مربع (یک اینچ مربع) به چه میزان گرافت مویی نیاز است؟

بدون مشاوره شخصی جواب دادن به این سوال بسیار دشوار است، زیرا تعداد گرافت های مورد نیاز در نهایت به بافت و کیفیت موی شما بستگی دارد. برای مثال، موی زبرتر و تیره تر گرافت های کمتری را نسبت به موهای صاف و روشن تر نیاز دارد. این مساله همچنین به میزان طاسی و تراکم مدنظر برای موی شما بستگی دارد.

 • در یک جلسه چه تعداد گرافت کاشته می شود؟

این میزان به ناحیه ای که باید پوشش داده شود بستگی دارد. تعداد گرفات کاشته شده در صورتی که کیفیت فرق سر مطلوب باشد، می تواند تا 4000 گرافت باشد، به عبارت دیگر بیش از 6000 مو در یک جلسه.

 • تعداد جلسات کاشت موی مورد نیاز؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای کاشت مو به اهداف مورد نظر فرد و میزان ریزش مو مردان و  ریزش مو در زنان  بستگی دارد. اما با توجه به تجربه ای که داریم، اغلب بیماران حداقل به دو جلسه نیاز خواهند داشت.

 • آیا پس از کاشت مو جای زخم باقی می ماند؟

در موارد کاشت مو با روش FIT پس از انجام عمل هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. در موارد کاشت مو با روش FUT، با توجه به مهارت پزشکان با تجربه این کلینیک، نواحی بهبود در محل موهای کاشته شده عموما به قدری کوچک هستند که در عمل غیرقابل تشخیص می باشند. جای زخم ناحیه اهدا کننده نیز با موی موجود شما پوشانده می شود.

 • چه مدت زمانی طول می کشد تا نتایج قابل مشاهده باشد؟

فولیکول های مو عموما پس از کاشت مو وارد یک مرحله استراحت می شود و پس از حدود سه تا چهار ماه شروع به تولید موی جدید می کنند. شما می توانید در عرض نه تا دوازده ماه اول تفاوت حاصل شده را مشاهده کنید.

 • آیا موهای کاشته شده شکننده تر هستند؟

خیر، این موها بسیار قوی هستند و رشدی دائمی دارند. ساختار این موها شبیه ساختار موی فرق سر است. شما می توانید اقداماتی مثل کوتاه کردن مو، شانه زدن و رنگ کردن آن را به صورت نرمال انجام دهید.

عوارض و خطرات

عفونت پس از جراحی کاشت مو به ندرت بوجود می آید. در موارد اندکی که عفونت بوجود می آید، اغلب به دلیل این است که بیمار از دستورالعمل های پس از عمل به خوبی پیروی نکرده است. حتی زمانی که عفونت بوجود بیاید، به آسانی با داروهای آنتی بیوتیکی که توسط پزشک تجویز می شود، قابل درمان است.

هزینه و قیمت

هزینه جراحی کاشت مو براساس تعداد گرافت مورد نیاز هر فرد تعیین می شود. در کلینیک سیب سرخ قیمت کاشت مو براساس میزان ریزش مو، میزان موی اهدا کننده­ی موجود، ویژگی های موی اهدا کننده ( بافت، رنگ، پیچیدگی و غیره) تعیین می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش انجام شده و هزینه کاشت مو می توانید یک جلسه مشاوره­ی اولیه با پزشک داشته باشید.اطلاعات و مقالات سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات عمومی مردم عزیز است
و لزوما به معنی ارائه این خدمات در کلینیک سیب سرخ نیست