پروتز لب: حجیم، بزرگ و برجسته کردن لب ها با تزریق ژل و چربی

1408737831

اینکه یک فرد با لب های حجیم و پهن به دنیا نیامده به این معنی نیست که نمی تواند لب های بزرگتر داشته باشد. روش درمانی حجم دهنده لب می تواند لب های شما را بزرگتر، حجیم تر، و جذاب تر کند. به این ترتیب کسانی که لب های نازک دارند، می توانند بطور خاص از نتایج این روش درمانی پروتز لب بهره مند شوند. دوره ریکاوری پس از افزایش حجم لب معمولاً کوتاه است و این روش درمانی حجیم، بزرگ و برجسته کردن لب ها یکی از ساده ترین راه های بهبود وضعیت ظاهری لب ها می باشد.

مزایای بزرگ کردن لب شامل بهبود وضعیت ظاهری صورت و افزایش اعتماد به نفس بیمار است. در این روش درمانی از ژل های پر کننده قابل تزریق، انتقال چربی، و ایمپلنت لب برای بهبود مشکلات ایجاد شده به خاطر افزایش سن، عدم تناسب، یا بهبود ظاهر طبیعی نازک لب ها استفاده می شود و به این ترتیب می توان لب های متوازن تر، برجسته تر، و دارای ظاهر جوان تر در طول یک جلسه درمانی در مطب پزشک برای افراد متقاضی حجیم، بزرگ و برجسته کردن لب ها با پروتز لب ایجاد کرد.

لب های حجیم یک علامت بیولوژیک از جوانی و جذابیت فرد است و نشانه ای از ویژگی های فرهنگی در جامعه امروزی می باشد. با بالا رفتن سن خانم ها و کاهش سطح استروژن در بدن ایشان، لب ها ممکن است مقداری از حجم خود را از دست بدهند و به این ترتیب با گذشت زمان لب ها نازک تر خواهند شد.

روش درمانی بزرگ کردن لب

در این روش بزرگ کردن لب بدون جراحی از انواع مختلف پر کننده ها برای تزریق به لب های بیمار استفاده می شود. بعضی از پر کننده ها از مواد طبیعی همچون کلاژن یا چربی تهیه می شوند، در حالی که بعضی از انواع دیگر آن ها ساخته دست انسان هستند. یک فرد همچنین می تواند از عمل جراحی ایمپلنت لب استفاده کند که در این روش در گوشه لب ها شکاف ایجاد می شود و سپس از طریق شکاف ایجاد شده ایمپلنت به لب وارد می شود.

حجیم کردن لب یک روش درمانی زیبایی از عمل پروتز لب است که در آن از ژل برای تزریق در محل لب ها و حجیم تر کردن ظاهر آنها استفاده می شود. تزریق ژل در لب روش درمانی برجسته سازی لب توسط متخصص بیماری های پوستی یا جراح پلاستیک انجام می شود و در نتیجه تزریق ژل لب می توان لب هایی حجیم تر و برجسته تر داشت.

افراد مناسب درمان حجیم کردن لب

افراد بزرگسال در هر سنی می توانند نامزدهای مناسب برای استفاده از روش درمانی حجیم کردن لب باشند. بیمارانی که بطور طبیعی لب های نازک دارند یا به خاطر افزایش سن حجم لب آنها کاهش پیدا کرده است، معمولاً می توانند از نتایج این روش درمانی برای بزرگ کردن لب ها بهره مند شوند. همه افرادی که قصد دارند از این روش درمانی برای برجسته سازی لب های خود استفاده کنند باید از سلامت کافی برخوردار باشند و لازم است انتظارات واقع بینانه درباره نتایج حاصل از عمل زیبایی پروتز لب داشته باشند.

برجسته سازی لب با تزریق ژل

پزشکان بطور مکرر از ژل های قابل تزریق برای حجیم کردن لب ها و ایجاد ظاهر جذاب برای آنها استفاده می کنند. به خاطر تنوع زیاد مواد اولیه و تکنیک های تزریق ژل صورت مورد استفاده برای حجیم کردن لب، امروزه بسیاری از انتخاب های درمانی وجود دارند که افراد متقاضی می توانند از آنها برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود استفاده کنند. پیشرفت های انجام شده در این حوزه حتی منجر به معرفی روش های جدیدی شده که پزشکان از این آنها برای دستیابی به نتایج دائمی پروتز لب برای بیمار استفاده می کنند.

حجیم کردن لب با تقبل هزینه تزریق ژل می تواند نتایج رضایت بخش برای بیمار با استفاده از یک روش درمانی ۳۰ دقیقه ای به همراه داشته باشد. در فرآیند تزریق ژل لب معمولاً نیازی به استفاده از مواد بی حسی نیست، زیرا معمولاً ژل تزریق شده دارای مقداری لیدوکائین یا سایر انواع داروی بی حسی موضعی است. نتایج حاصل از تزریق ژل موقت هستند، زیرا بدن انسان به تدریج مواد تزریق شده را تجزیه و جذب می نماید.

در این حالت مدت زمان ماندگاری نتایج بستگی به شرایط بدنی شخص دارد، اما بطور میانگین معمولاً با تقبل هزینه تزریق ژل این نتایج چهار تا شش ماه ماندگاری دارند. علاوه بر این به افرادی که قصد دارند از ایمپلنت لب برای حجیم کردن دائمی لب های خود استفاده کنند همواره توصیه می شود ابتدا از ژل های تزریقی برای این کار استفاده کنند و در صورت رضایت بخش بودن نتایج ظاهری ایجاد شده، روش درمانی ایمپلنت لب را انتخاب نمایند.

برخی از افراد مدتی پس از تزریق خواستار عمل تخلیه ژل لب می‌شوند که در این حالت برداشتن سیلیکون های تزریق شده نیز مانند جراحی کوچک کردن لب می باشد با این تفاوت که سیلیکون های آزاد و بافت اسکار نیز ممکن است در طول عمل برداشته شوند.

انواع ژل

 کلاژن

کلاژن تزریق شده به لب می تواند ریشه انسانی یا گاوی داشته باشد. ژل های کلاژن انسانی می توانند این امکان را برای فرد ایجاد کنند که از کلاژن بدن انسان برای تزریق ژل به لب استفاده شود. در این حالت هیچ خطری در ارتباط با مشاهده واکنش آلرژیک در بدن بیمار وجود ندارد، زیرا این نوع کلاژن از بدن انسان به دست آمده است. به این ترتیب این نوع ژل به محل تزریق شده و به دقت در محل تزریق پخش می شود و در نتیجه می توان یک ظاهر حجیم تر برای لب ایجاد کرد.

کلاژن های گاوی به نام کلاژن های بدست آمده از بدن گاو شناخته می شوند. این گاوها بطور خاص برای این هدف پرورش داده می شوند و عاری از هر گونه بیماری هستند. در این حالت احتمال مشاهده واکنش آلرژیک به ژل تزریق شده وجود دارد و به همین خاطر بهتر است قبل از تزریق، واکنش بدن بیمار نسبت به این نوع ژل ها آزمایش شود. نتایج حاصل از تزریق این نوع کلاژن ماندگاری بیشتر در مقایسه با ژل های تهیه شده از بدن انسان دارد.

اسید هیالورونیک

این نوع ژل ها از اسید هیالورونیک ساخته می شوند. این اسید در هر دوی پوست و مفاصل بدن انسان وجود دارد. برجسته کردن لب ها با تزریق ژل هیالورونیک هیچ عوارض جانبی خطرناک یا واکنش احتمالی برای بیمار به همراه ندارد. این نوع اسید با مولکول های آب موجود در لب ها ترکیب می شود و به این ترتیب برجسته شدن و مرطوب باقی ماندن لب ها امکان پذیر می شود. نتایج درمانی تزریق ژل در لب این نوع ژل دارای ماندگاری طولانی تر در مقایسه با ژل های ساخته شده از کلاژن است.

حجیم کردن لب با انتقال چربی

syringe injection beauty concept

برای بیمارانی که به دنبال لب های حجیم تر هستند و نسبت به تزریق مواد خارجی به بدن خود بی میل می باشند، جراحی پروتز لب با انتقال چربی یک راهکار ایده آل است. در این حالت از بافت چربی خود بدن بیمار برای تزریق به لب ها استفاده می شود و به این ترتیب می توان ظاهر مناسب و طبیعی طبق نظر بیمار برای لب ها ایجاد کرد.

روش درمانی حجیم کردن لب ها با تزریق چربی

حجیم کردن لب ها با تزریق چربی شامل برداشتن چربی از سایر نقاط بدن و تزریق آن به لب ها است. در طول این درمان از فرایند بزرگ کردن لب، فقط از بافت طبیعی بدن استفاده می شود و به این ترتیب امکان پس زدن یا مشاهده واکنش آلرژیک به تزریق چربی در لب وجود ندارد. پس از درمان و فرایند پروتز لب، بیمار می تواند ظاهر مناسب تر و طبیعی تری را برای لب خود داشته باشد و این نتایج برای حدود شش ماه تا بیش از یک سال دوام و ماندگاری دارد.

روش درمانی انتقال چربی

در روش درمانی حجیم کردن لب با تزریق چربی به لب ، ابتدا چربی مورد نیاز از سایر نقاط بدن بیمار (معمولاً ناحیه شکم یا ران ها) با استفاده از روش لیپوساکشن گرفته می شود. در صورتی که حجیم کردن لب به همراه روش درمانی لیپوساکشن برای جراحی پروتز لب استفاده شود، این روش پرتز لب نمی تواند تاثیرات قابل توجهی بر بدن بیمار داشته باشد. در ادامه چربی با استفاده از یک سرنگ و سوزن های تیز یک بار مصرف به لب ها تزریق می شود. این تزریق ها می تواند فقط خراش های بسیار کوچک و ناچیز بر روی لب بیمار باقی گذارد و قطر این خراش ها در حدود ۲ میلیمتر است.

حجیم کردن لب با انتقال چربی معمولاً تحت بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی خفیف با توجه به نظر جراح و اولویت های بیمار انجام می شود. استفاده از این روش درمانی پرتز لب برای بیمارانی ایده آل است که به دنبال کاهش چربی در یک یا دو نقطه از بدن هستند و بطور هم زمان می خواهند حجم لب های خود را افزایش دهند.

جوان سازی ظاهر لب با لیزر

یکی از انتخاب های درمانی قابل استفاده برای جوان سازی ظاهر لب استفاده از روش لیزر درمانی است. بعضی از پزشکان از لیزر برای سفت کردن و تغییر شکل کلاژن طبیعی و بافت ارتجاع پذیر زیر لب افراد بیمار استفاده می کنند. استفاده از لیزر همچنین می تواند خطوط ایجاد شده بر روی لب ها و همه علائم افزایش سن را از بین ببرد. گاهی اوقات جوان سازی ظاهر لب ها با لیزر را می توان به همراه روش تزریق ژل به لب و  پروتز لب استفاده کرد تا به این ترتیب حجیم کردن لب ها نیز بطور هم زمان امکان پذیر شود.

عوارض

عوارض جانبی حجیم کردن لب ها با پروتز لب نادر هستند. به هر حال مشابه همه روش های درمانی دیگر، در این روش نیز باید مقداری ریسک و خطر را مورد توجه قرار داد. در این رابطه امکان ایجاد عفونت وجود دارد و به این ترتیب مهم است که وضعیت بهبود یافتن بیمار پس از استفاده از هر گونه روش درمانی حجیم کردن لب ها تحت کنترل پزشک باشد. در این حالت در صورت مشاهده عوارض پروتز لب از جمله هر گونه التهاب یا ترشح چرک باید بلافاصله با پزشک معالج تماس گرفت.

هزینه و قیمت

معمولا هزینه پروتز لب و قیمت تزریق چربی به لب می تواند با توجه به شرایط بیمار متفاوت باشد. نتایج این درمان در فرایند بزرگ کردن لب برای یک دوره زمانی طولانی مدت ماندگاری دارد، اما این نتایج مادام العمر نیستند. به این ترتیب لازم است با تقبل هزینه تزریق ژل به لب هر چند وقت یک بار این روش درمانی برجسته سازی لب ها تکرار شود. در صورتی که شما دوست دارید ظاهر لب های شما حتی از حالت عادی آن حجیم تر شود، می توانید از روش های درمانی اضافی استفاده کنید. علاوه بر این قیمت پروتز لب در درمان  حجیم، بزرگ و برجسته کردن لب ها با تزریق ژل و چربی وابستگی مشخص به انجام درمان بر روی یک لب یا هر دو لب شما دارد.