تزریق ژل در صورت و بدن : نحوه،فواید،عوارض و قیمت

Beautiful young woman with pink lily close-up portrait. Isolated

 اگر می خواهید با از بین بردن چروک صورت, پوستی شاداب و جوان داشته باشید، یا با لب های حجیم  چهره خود را جذاب تر ببینید، تزریق ژل، چنانچه توسط دستان جراحی مجرب و کار آزموده عمل چانه با تزریق انجام شود می توانند راه حل مناسبی باشند.

روش تزریق چربی و ژل برای مدل سازی مجدد نواحی مشخصی از صورت و پر کردن چین و چروک ها و حفره های صورت و درمان چروک پیشانی مورد استفاده قرار می گیرند. روش های تزریقی متعددی وجود دارد. هر روش مخصوصا برای هر مورد برای بدست آوردن بهترین نتایج طراحی می شود. میزان محصول مورد نیاز بسیار متغیر است و به پارامترهای مختلفی نیاز دارد.

در کلینیک سیب سرخ برای دست یابی به ظاهری که می خواهید از تزریق ژل استفاده می شود. این روش اغلب در کنار روش های دیگری مثل تزریق بوتاکس و چربی، لیزر فرکشنال co2، در یک برنامه درمانی پیوسته برای کاهش سن فرد تا 25 سال مورد استفاده قرار می گیرند.

روش تزریق ژل

تزریق ژل یا تزریق چربی جایگزین کلاژن و هیالورونیک طبیعی در پوست ما می شود و با انحام این کار جایگزین حجم از دست رفته می شود و چروک ها را برطرف می کند. بطور مثال تزریق ژل به چانه در افرادی که اندازه چانه با دیگر اجزای صورت هماهنگ نیست ، میتواند در زیبایی تاثیر بسزایی داشته باشد . 

پزشکان کلینیک سیب سرخ بر جایگزینی حجم از دست رفته در عوض اضافه کردن حجم باور دارند. ژل تزریق شده به شما ظاهری جوان و شاداب می دهد، نه این که مصنوعی و پف کرده به نظر برسید. بدن شما در عرض شش تا دوازده ما ژل را تجزیه می کند. بنابراین حتی اگر از نتایج راضی نبودید، دائمی نیستند. این ژل ها را اغلب افراد به خوبی تحمل می کنند، زیرا از اسید هیالورنیک، ماده طبیعی در بدن که مسئول روان سازی پوست و مفاصل است، ساخته می شوند. روش تزریق ژل لب تنها توسط یکی از پزشکان ما با استفاده از جدیدترین روش های کم تهاجمی انجام می شود. هزینه  ژل لب نیز در افراد متفاوت است.

تزریق ژل برای چه افرادی مفید است

یکی ازنشانه های اولیه پیری کاهش پری صورت و بوجود آمدن چین و چروک است. با وجود این که تزریق ژل به لب  باعث توقف فرآیند پیری نمی شود، به تاخیر نیاز به روش های تهاجمی تر از قبیل کشیدن صورت ، کشیدن ابرو، درمان خط خنده یا روش های دیگر کمک می کنند. در واقع با تقبل هزینه تزریق ژل و چربی می‌توانید صورت خود را زیباتر و با نشاط تر کنید.

بهترین روش برای تعیین این مساله که آیا برای روش درمانی تزریق ژل مناسب هستید یا نه، این است که با جراح زیبایی ما در کلینیک سیب سرخ مشورت کنید.

موارد استفاده

از تزریق ژل برای افزايش حجم لب، گونه،چانه، پروتز لب، از بین بردن جای جوش و رفع خط اخم و خنده استفاده می شود. برای خط اخم كه با بوتاكس برطرف نمي‌شود با تزريق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمي گردد و چین و چروک صورت مانند خطوط لبخندو چين‌هايی كه از كناره‌های تحتاني بيني در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پيدا مي‌كنند،  از بين می رود. ضمنا با برخي انواع آن می توان گود افتادگي‌های زير چشم يا فرورفتگی های برخي قسمت‌ های پوست را كاهش داد. پروتز لب یک روش درمانی هنری است که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. متغیر بودن قیمت پروتز لب در کلینیک‌های مختلف به همین امر بستگی دارد. پزشک باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند پروتز لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد.

نمونه مقالات دکتر مقامی

811837266_98454

 

 

فیلر و تزریق بوتاکس

 

اقدامات قبل از تزریق

به مدت دو هفته ازمصرف  این داروها اجتناب کنید:

آسپیرین(هر محصولی حاوی اسید استیل سالیسیلیک)، ویتامین E ، مکمل های حاوی ginkgo ، سیر، و جنسینگ.

به مدت دو روز از مصرف بروفن (ادویل) و الکل خودداری کنید.

مراقبت های پس از تزریق

بعد از عمل تزريق، بيمار بايد نمک كمتری بخورد چون با خوردن نمک، احتمال ورم بسيار بالا مي‌رود، اگر تزريق روی صورت است سرش را پايين نگيرد و چند روز اول از كمپرس سرد استفاده كند و بعد از كمپرس گرم.

برای تزريق ژل، محدوديتي وجود ندارد و شما مي‌توانيد به راحتي هر سال اين تزريق را انجام دهيد.

_قرمزی و تورم در ناحیه درمان شایع است و در طی چند روز از بین می رود.

_نواحی درمان را ماساژ ندهید.

_از گرم کردن محل درمان تا از بین رفتن کامل تورم یا کبودی خوداری کنید. دوش گرفتن یا شستشوی معمولی اشکالی ندارد.

_از فعالیت هایی که باعث سرخ شدن صورت می شوند مثل مصرف الکل، ورژش یا برنزه کردن در روز درمان خود داری کنید.

_برای کاهش تورم یا کبودی تا چند روز هر چند ساعت به مدت 15 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.اگر کبودی ایجادشود معمولا" در عرض 7-10 روز از بین می رود.

_در صورت نیاز می توانید 2-4 هفته بعد از درمان برای روتوش مراجعه نمایید. 

مزایا

ژل به شکل مطمئنی چروک صورت عمیقی که روش های دیگر قادر به درمان آن ها نیستند را درمان می کند

زیست تجدید پذیر است و به ندرت باعث بوجود آمدن واکنش می شود

عوارض

تجربه نشان داده است واكنش بدن به ژل بسيار كم است به‌خصوص اگر از ژل‌های استاندارد استفاده شود تنها عوارض تزریق ژل این است که ممكن است بعد از تزريق دچار كبودی و كمي تورم بشود كه معمولا در چند روز برطرف مي‌شود و مي‌توان گفت ممكن است در بعضي افراد اين اتفاق اصلا رخ ندهد. 

هزینه

قیمت تزریق ژل به نوع محصول ژل مورد استفاده و میزان یا تعداد سرنگ های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد. بنابراین هزینه و قیمت تزریق ژل برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

نتایج

به طور کلی، نتایج تزریق ژل موقتی هستند. عموما بین چند ماه تا حدود یک سال طول می کشند. میزان ماندگاری به نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد. برای نتایج بهینه، جلسات درمانی بیشتر توصیه می شود. روش تزریق ژل شامل مجموعه ای از تزریقات کوچک در زیر سطح پوست در سطوح زیرپوستی- پوستی می شود. میزان مورد استفاده به عمق و اندازه نقص یا چروک پوستی بستگی دارد.با تحول روش های تزریق ژل، می توان از این روش ها برای درمان مشکلات درمانی و دندانی استفاده کرد.اطلاعات و مقالات سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات عمومی مردم عزیز است
و لزوما به معنی ارائه این خدمات در کلینیک سیب سرخ نیست


tamas++-new