بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس و عمل جراحی

http://www.dreamstime.com/-image20593146

وجود یک ابروی افتاده می تواند باعث برجسته به نظر رسیدن بالای پلک و ایجاد یک ظاهر خسته یا ناراحت شود. در این حالت با توجه به شدت افتادگی ایجاد شده، می توان از روش های درمانی جراحی و غیر جراحی بالا کشیدن ابروها بطور موثر برای  ایجاد یک ظاهر جوان تر استفاده کرد تا چشمان بیمار براق تر و سر زنده تر به نظر برسد و وضعیت ظاهری در ناحیه پیشانی اصلاح شود. با وجودی که شما می توانید ظاهر ابرو و پیشانی خود را با عمل جراحی بالا کشیدن پیشانی جوان کنید، در بعضی موارد، روش های درمانی غیر جراحی نیز برای شما کافی هستند و نیازی به استفاده از روش های جراحی نیست. برای مثال تزریق بوتاکس می تواند به صاف شدن خطوط و چین و چروک ایجاد شده در ناحیه پیشانی و بالا رفتن ابروها کمک کند. تزریق بوتاکس برای لیفتینگ ابرو یا بوتاکس پیشانی می تواند به تنهایی یا به همراه عمل جراحی افتادگی پلک برای بیمار استفاده کرد و به این ترتیب ظاهر صورت بیمار را اصلاح کرد.

دو تکنیکی که در کلینیک سیب سرخ برای بالابردن ابرو استفاده می شوند، عبارتند از تزریق بوتاکس صورت و لیفت پیشانی. پزشکان کلینیک بهترین روش را متناسب با پوست و میزان چین و چروک پیشانی برای بیماران انتخاب می کنند.

روش های جراحی لیفت ابرو 

اگر افتادگی ابروی شما خفیف تا شدید است، آنگاه در اکثر موارد روش لیفت ابرو (که لیفت پیشانی نیز نامیده می شود) بهترین انتخاب برای درمان افتادگی ابرو است. در این حالت علاوه بر بالا بردن ابروها برای ایجاد ظاهر جوان و شاداب برای ناحیه چشم، امکان استفاده از این روش برای صاف کردن خطوط و چین و چروک پیشانی و نیز از بین بردن خطوط پا کلاغی که در بالای پل بینی و در بین ابروها ایجاد می شود، وجود دارد.

روش های درمانی بدون جراحی با بوتاکس

امروزه می توان تزریق سم بوتولونیوم (بوتاکس) را در عضلات خاص بدن که مسئول بالاکشیدن ابرو ها هستند، انجام داد. در این حالت تزریق بوتاکس پیشانی و ابرو می تواند به ریلکس شدن عضلاتی که نقش اصلی در باز نگه داشتن ناحیه چشم و ایجاد ظاهر مناسب برای آن دارند، کمک موثر کند ، عوارض تزریق بوتاکس بسیار ناچیز بوده و نتایج این روش درمانی بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری و دوام دارد. روش بوتاکس ابرو درمانی بیشتر برای بیمارانی مناسب است که افتادگی خفیف ابرو دارند. هنگامی که این افتادگی کم یا شدید باشد، تزریق بوتاکس در واقع فقط می تواند مشکل افتادگی ابرو را تشدید کند. اما تزریق بوتاکس یک انتخاب عالی برای خطوط افقی ایجاد شده بر روی پیشانی و نیز خطوط عمودی تشکیل شده بین ابروها است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس بر روی لینک کلیک کنید

 هنگام استفاده از روش لیفت ابرو با بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

در اکثر موارد، نحوه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بسیار سریع است. در این حالت جراح معمولاً مواد مورد نظر را در عضلات مسئول کشیدن ابرو ها به سمت پایین تزریق می کند، زیرا این عضلات عامل اصلی ایجاد افتادگی ابرو یا ظاهر ورم کرده پلک ها هستند. با توجه به اینکه بوتاکس صورت می تواند ارسال سیگنال از سمت اعصاب به عضلات درمان شده را متوقف کند، عضلاتی که می توانند ابرو را بالا نگه دارند خواهند توانست وظیفه خود را بدون وجود نیروی مخالف از طرف عضلاتی که ابرو را به سمت پایین می کشند، انجام دهند و لیفت پیشانی انجام میپذیرد . علاوه بر این جراح می تواند تزریق بوتاکس را در عضلات عامل ایجاد چین و چروک و خطوط اخم یا دو خط عمودی بین ابروها تزریق کند و به این ترتیب خطوط، ترک ها و چین و چروک های ایجاد شده در این بخش را با کمترین عوارض بوتاکس درمان و صاف نماید.

معمولاً نحوه انجام لیفت ابرو به حدود ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد. عوارض بوتاکس بسیار ناچیز است، ناراحتی بیمار در طول این درمان در سطح حداقل است، زیرا تزریق با استفاده از سوزن های بسیار کوچک انجام می شود. در ادامه مشاهده نتایج تزریق به چند روز تا یک هفته زمان نیاز دارد. با تقبل هزینه لیفت پیشانی  هنگامی که این نتایج آشکار شد، معمولاً روش تزریق بوتاکس برای مدت سه تا چهار ماه دوام و ماندگاری خواهد داشت.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

بعضی بیماران انتخاب های بهتری جهت استفاده از روش تزریق بوتاکس برای لیفت و بالا کشیدن ابرو در مقایسه با سایرین هستند. اگر ابروی شما به خاطر حرکت عضلات دچار افتادگی شده است، احتمالاً شما می توانید نتایج بهتری را با تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو در مقایسه با حالتی مشاهده کنید که مشکل افتادگی ابرو مربوط به از دست دادن بافت چربی در این ناحیه باشد. در بعضی موارد، ممکن است بیمار تصمیم بگیرد که از روش درمانی لیفت ابرو به همراه تقبل هزینه بوتاکس استفاده کند. در این حالت جراحی لیفت ابرو می تواند به بالا آوردن ابرو کمک کند، و تزریق بوتاکس بر کاهش و رفع خط اخم و خطوط ایجاد شده بر روی پیشانی تمرکز دارد.

استفاده از بوتاکس برای لیفت ابروها و از بین بردن خط اخم  دارای مزایای محدود در مقایسه با روش جراحی است. یکی از بزرگترین مزایای بالا کشیدن ابرو به این روش مربوط به عدم وجود دوره ریکاوری پس از درمان است. با وجود این که پس از تزریق بوتاکس لازم است سر برای چند ساعت بالا نگه داشته شود، اما شما می توانید بلافاصله پس از درمان به محل کار خود باز گردید و فعالیت های روزمره مورد نظر خود را انجام دهید. علاوه بر این روش تزریق بوتاکس معمولاً برای اکثر بیماران راحت و بدون درد است. اگر شما در این زمان احساس ناراحتی داشتید، می توانید با جراح خود درباره استفاده از مواد بی حسی موضعی برای کاهش ناراحتی صحبت نمایید. مشابه زمانی که از عمل جراحی برای لیفت ابرو استفاده می شود، شما می توانید برای نحوه انجام بالا بردن ابرو ، تزریق بوتاکس را با سایر روش های درمانی ترکیب کنید. در این حالت شما می توانید از تزریق ژل در سایر نواحی صورت خود به منظور اصلاح خطوط و چین و چروک های ایجاد شده استفاده کنید. علاوه بر این شما می توانید تزریق بوتاکس را قبل یا بعد از سایر انواع عمل جراحی انجام دهید. برای مثال، شما می توانید یک عمل جراحی لیفت و کشیدن پوست صورت برای اصلاح افتادگی در نواحی چانه و  کشیدن پوست گردن خود انجام دهید و بطور همزمان از تزریق بوتاکس برای بهبود وضعیت ظاهری ناحیه ابرو بهره گیرید.

معایب درمان با بوتاکس

روش درمانی تزریق بوتاکس دارای معایب محدود می باشد. یکی از مهمترین این معایب طول مدت ماندگاری و دوام نتایج درمان در مقابل قیمت بوتاکس است. در اکثر موارد، نتایج حاصل از تقبل قیمت تزریق بوتاکس برای چند ماه ماندگاری دارد. این موضوع به معنی این است که شما ممکن است به حداکثر ۳ یا ۴ بار تزریق بوتاکس در هر سال برای حفظ نتایج نیاز داشته باشید. با وجودی که این نحوه انجام لیفت ابرو در مقایسه با جراحی ارزان تر است و به زمان کمتری نیاز دارد، در صورتی که شما نیاز به تکرار تزریق ها داشته باشید، هزینه تزریق بوتاکس شما هم از نظر مالی و هم زمانی به سرعت افزایش خواهد یافت.

صرف نظر از اینکه شما تصمیم گرفتید هزینه بالا کشیدن ابرو را با عمل جراحی یا تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو و اصلاح ناحیه پیشانی و جوان تر کردن آن تقبل کنید، لازم است که با یک جراح مناسب که دارای تجربه مناسب در هر دو این روش های درمانی است و در مورد هزینه تزریق بوتاکس و جراحی و هزینه لیفت ابرو صحبت کنید. به این ترتیب جراح با توجه به علت افتادگی پلک چشم می تواند بهترین روش برای دستیابی به اهداف مورد نظر را به شما پیشنهاد دهد.

پزشکان کلینیک سیب سرخ علاوه بر بوتاکس از هایفوتراپی برای بالا بردن ابرو نیز استفاده می کنند.