ایجاد چال گونه هنگام خنده

pic_face_dimple

چال گونه معمولاً نشانه ای از زیبایی فرد است و می تواند وضعیت ظاهری فرد را بهبود بخشد. داشتن این ویژگی برای خانم ها و آقایان مطلوب است، اما تا همین چند وقت گذشته تنها راه برای داشتن چال گونه متولد شدن با آن بود. خوش بختانه، امروزه شما می توانید با استفاده از روش های جراحی پلاستیک صورت یک چال گونه بر روی صورت خود داشته باشید.عمل چال گونه زیبایی منحصر به فردی به چهره ی شما می افزاید.

عمل جراحی ایجاد چال لپ  یا فرورفتگی روی لپ را می توان بر روی همه گونه ها با اندازه های مختلف انجام داد. با استفاده از خدمات کلینیک سیب سرخ شما می توانید محل ایجاد چال خنده را مشخص کنید و پزشکان ما مناسب بودن این محل را بر روی گونه شما بررسی می کنند. عمل جراحی ایجاد چال خنده ایمن و بی خطر است و نتایج موثر برای شما به همراه دارد. اما باید توجه کنید که همواره امکان برگشت نتایج حاصل از درمان وجود دارد. این روش درمانی دارای حداقل عوارض جانبی است که می تواند شامل ایجاد ورم و کبودی باشد. هنگام استفاده از این روش درمانی، معمولاً شما می توانید فعالیت های عادی خود را در همان روز درمان آغاز کنید.

چال گونه چیست؟

هنگامی که چال گونه بر روی صورت بطور طبیعی ایجاد می شود، در واقع علت ایجاد آن وجود اشکال جزئی در عضلات صورت می باشد. این اشکال باعث می شود پوست شما به عضلات صورت نزدیک تر شود. در نتیجه، پوست در نتیجه فعالیت عضلات هنگام لبخند زدن کشیده می شود و یک چال خنده بر روی گونه شما ایجاد می کند. به هر حال پیشرفت های اخیر ایجاد شده در حوزه جراحی پلاستیک صورت ایجاد این ویژگی را با استفاده از جراحی های ساده و بدون خطر برای افراد متقاضی امکان پذیر کرده است.

در طول جلسه مشاوره برای انجام عمل زیبایی چال خنده ، پزشکان کلینیک سیب سرخ زمان لازم را برای بررسی جزئیات درمانی و ارائه اطلاعات مورد نیاز در این زمینه در اختیار شما خواهند گذاشت. در این جلسه شما می توانید سوالات خود را با ما در میان گذارید و ما با شما درباره نحوه آماده شدن برای انجام عمل جراحی ایجاد چال خنده صحبت خواهیم کرد.

عمل جراحی ایجاد چال گونه

l

عمل جراحی ایجاد چال گونه یک روش درمانی سریع و بدون درد است که به صورت سرپایی بر روی افراد متقاضی انجام می شود. ایجاد چال خنده بر روی انواع  گونه امکان پذیر است و به این ترتیب همه افراد می توانند از این روش استفاده کنند. در این رابطه شما می توانید درباره محل چال خنده خود بر روی گونه تصمیم گیری کنید. اما در صورت نیاز، پزشک می تواند محل مناسب برای ایجاد خط خنده بر روی گونه شما را مشخص کند و به این ترتیب بهترین نتایج زیبایی را پس از درمان در اختیار شما قرار دهد.

برای عمل چال لپ پزشک یک شکاف بسیار کوچک داخل گونه ایجاد می کند. با توجه به اینکه در این حالت از یک شکاف داخلی برای درمان استفاده می شود، پس از درمان هیچ جای زخمی از عمل جراحی بر روی صورت باقی نمی ماند. در ادامه از بخیه های قابل جذب برای بستن شکاف ایجاد شده بر روی گونه استفاده می شود. هنگامی که بخیه جذب شد و گونه شما بهبود پیدا کرد، بافت های دستکاری شده موجود بین بخش داخلی پوست و عضلات صورت باعث ایجاد یک چال خنده دائمی بر روی گونه شما خواهد شد.

پزشکان کلینیک سیب سرخ ممکن است به شما توصیه کنند برای چند روز پس از انجام عمل جراحی چال خنده از آنتی بیوتیک استفاده کنید تا به این ترتیب از ایجاد عفونت در ناحیه مورد نظر جلوگیری شود. علاوه بر این درد احتمالی شما پس از درمان به سادگی با استفاده از داروهای مسکن قابل کنترل است. پس از عمل جراحی ایجاد چال گونه، لازم است شما قبل از خوردن غذا به مقدار کافی صبر کنید تا تاثیر داروهای بی حسی از بین برود، زیرا در این حالت ممکن است هنگام جویدن غذا به صورت ناخودآگاه بافت داخل گونه خود را گاز بگیرید. پس از عمل جراحی لازم است برای حدود یک هفته از مصرف غذاهای گرم و تند خودداری کنید.

ریکاوری پس از عمل جراحی

دوره ریکاوری پس از عمل جراحی ایجاد چال خنده به نسبت کوتاه است. شما می توانید چند ساعت پس از درمان خوردن غذا را با مصرف غذاهای نرم شروع کنید و صبح روز بعد احتمالاً می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. در اکثر موارد، شما می توانید یک تا دو روز پس از جراحی به سر کار خود برای انجام فعالیت های شغلی باز گردید. در طول دوره ریکاوری، چال گونه شما ممکن است همیشه قابل مشاهده باشد. به هر حال، نیازی به نگرانی درباره این موضوع نیست و پس از چند هفته، چال خنده فقط در زمان لبخند زدن قابل مشاهده خواهد بود. عوارض عمل چال گونه بسیار ناچیز است که می تواند شامل ایجاد ورم و کبودی باشد. هنگام استفاده از این روش درمانی، معمولاً شما می توانید فعالیت های عادی خود را در همان روز درمان آغاز کنید.

مدت زمان عمل جراحی ایجاد چال خنده

انجام این عمل جراحی به حدود ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد. این عمل جراحی در مطب پزشک با استفاده از مواد بی حسی موضعی انجام می شود. این عمل جراحی را می توان در همان روز مشاوره اولیه نیز انجام داد و انجام این کار بطور خاص زمانی مناسب است که شما برای درمان از شهر خود خارج شده باشید.

آیا نیازی به مرخصی گرفتن پس از عمل جراحی ایجاد چال خنده وجود دارد؟

پس از عمل جراحی ایجاد چال خنده شما ممکن است با مقداری ورم در گونه خود مواجه شوید، اما این ورم معمولاً بسیار ناچیز است. در این حالت با توجه به نوع فعالیت شغلی، احتمالاً نیازی به مرخصی گرفتن از محل کار به خاطر این عمل جراحی وجود ندارد. علاوه بر این ورم ایجاد شده به خاطر جراحی در گونه معمولاً ظرف مدت چند روز بطور کامل از بین می رود.

آیا نیازی به مصرف دارو قبل یا بعد از عمل جراحی ایجاد چال خنده وجود دارد؟

پزشک معمولاً داروهای آنتی بیوتیک لازم را جهت مصرف در صبح روز عمل جراحی برای شما تجویز می کند. علاوه بر این لازم است این داروهای آنتی بیوتیک برای چند روز پس از انجام عمل توسط شما استفاده شود. معمولاً درد بیمار در طول این دوره قابل مدیریت و ملایم می باشد و داروهای مسکن عادی موجود در داروخانه ها برای کاهش درد اکثر بیماران کافی است. در این زمان پزشک از شما می خواهد مصرف آسپرین، موترین، آدویل، یا سایر انواع داروهای ضد التهاب غیر استروئید را برای حداقل ۱ هفته قبل از شروع درمان متوقف کنید، زیرا مصرف این داروها می تواند باعث رقیق شدن خون شود.

چه مدت زمان طول می کشد تا چال خنده ظاهر طبیعی پیدا کند؟

پس از انجام عمل جراحی ایجاد چال خنده بر روی گونهه، معمولاً برای یک دوره زمانی مشخص چال خنده شما حتی بدون لبخند زدن نیز قابل مشاهده است. طول مدت این دوره متفاوت است و می تواند از چند روز تا چند هفته و گاهی چند ماه ادامه داشته باشد. با بهبود یافتن گونه، چال خنده ایجاد شده معمولاً به تدریج صاف می شود و فقط در هنگام لبخند زدن قابل مشاهده خواهد بود. به هر حال طولانی شدن  مدت این دوره در موارد بسیار نادر در بین افراد مشاهده می شود. علاوه بر این ممکن است اطراف چال خنده ایجاد شده مقداری هوا وجود داشته باشد و به همین خاطر می توان انتظار داشت در این ناحیه برآمدگی های خاص برای مدتی پس از درمان مشاهده شود. در نهایت جراح می بایست قبل و بعد از عمل جراحی از چهره شما عکس بگیرد تا به این ترتیب بتواند نتایج قبل و بعد از درمان را برای شما مقایسه کند.

آیا می توان محل ایجاد چال خنده را انتخاب کرد؟

بله. پزشک شما و خود شما با صحبت کردن با یکدیگر می توانید بهترین محل برای ایجاد چال خنده را مشخص نمایید. شما همچنین می توانید فقط یک چال خنده داشته باشید یا در صورت تمایل دو عدد چال خنده بر روی گونه خود ایجاد کنید.

می توان پس از  جراحی همه غذاها و نوشیدنی ها را مصرف کرد؟

پس از عمل جراحی ایجاد چال گونه شما می توانید همه غذاها و نوشیدنی های مورد نظر خود را مصرف کنید. در این زمان ممکن است شما با مقداری درد و ناراحتی در گونه خود مواجه شوید، اما این درد و ناراحتی می بایست در سطح حداقل بوده و بر توانایی جویدن و خوردن عادی غذا تاثیر نداشته باشد.

چه روزهایی می توان این عمل جراحی را انجام داد؟

پزشک می تواند عمل جراحی چال خنده را در اکثر روزهای هفته با توجه به زمان بندی کاری خود بر روی شما انجام دهد. برای بیمارانی که از شهر خود برای درمان خارج شده اند (همانطور که درباره بسیاری از بیماران این کلینیک مشاهده می شود)، معمولاً از وقت های آخر هفته برای زمان بندی انجام عمل جراحی استفاده می شود تا به این ترتیب راحتی بیمار افزایش پیدا کند.

آیا می توان درباره عمق یا گودی چال خنده تصمیم گرفت؟

تا حدودی انجام این کار امکان پذیر است. در حقیقت جراحی چال گونه تا حدودی مشخصی قابل اصلاح است. در این رابطه بسیاری از متغیرهای مختلف وجود دارد که می تواند بر عمق، اندازه و ظاهر چال خنده تاثیر داشته باشد. بعضی از این متغیرها شامل میزان ضخامت پوست گونه، مقدار چربی موجود در آن، شکل صورت، و توازن عضلات صورت است. علاوه بر این شما می توانید محل قرارگیری چال خنده را بر روی صورت خود مشخص کنید. در این حالت شما می توانید با پزشک خود درباره جزئیات عمل جراحی چال گونه صحبت کنید و بر اساس راهنمایی ها و نظرات وی درباره محل دقیق ایجاد چال خنده بر روی گونه خود تصمیم گیری نمایید. به هر حال باید توجه کنید نوع چال خنده ایجاد شده بر روی گونه وابستگی خاص به فاکتورهای مطرح شده فوق دارد.

هزینه و قیمت

هزینه عمل زیبایی چال گونه به برنامه درمانی شما درباره داشتن یک یا دو عدد چال خنده بستگی دارد. اگر شما به دنبال اطلاع از هزینه این روش درمانی هستید، به سادگی می توانید با مطب پزشک خود تماس گرفته و حتی قبل از برگذاری جلسه مشاوره از هزینه درمان مطلع شوید. در صورتی که شما به دنبال انجام عمل زیبایی چال گونه در همان روز انجام مشاوره هستید، لازم است درباره این موضوع با مشاوران ما صحبت کنید تا برنامه ریزی لازم برای این کار انجام شود. در صورت تمایل به انجام این عمل جراحی، لازم است یک ودیعه کوچک برای رزور کردن اطاق عمل توسط بیمار پرداخت شود. به هر حال اگر پس از انجام مشاوره تصمیم گرفتید این عمل جراحی را انجام ندهید، مبلغ ودیعه پرداخت شده برای رزور اطاق عمل به شما برگشت خواهد شد.